fbpx

Lefkoşa (Lefkoşa)

Lefkoşa veya Türkçe adıyla Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs'ın hareketli başkenti olarak duruyor. Adanın kalbinde yer alan şehir, kültürlerin ayrılığının bir kanıtıdır. Yarısı Kıbrıslı Türklere, yarısı da Kıbrıslı Rumlara ait olmak üzere ikiye bölünmüş durumda.

Lefkoşa'ya vardığınızda zamanın yankılarını etrafınızda hissetmeden edemezsiniz. Pek çok kurum ve kuruluş binalarında yenileme ve modernizasyon çalışmaları yaparken, dış cepheler büyük ölçüde bozulmadan kaldı. Başkentin kültürel mirasına dalmak isteyen turistler için en büyüleyici yerler merkezi bölgede yer alıyor.

Lefkoşa aynı zamanda modernliğin tarihle kusursuz bir şekilde harmanlandığı bir şehirdir. Çağdaş toplumun beklediği tüm olanakları ve hizmetleri sunmaktadır.

Bir onceki slayt
Sonraki slayt
Bir onceki slayt
Sonraki slayt

Girne (Girne)

Girne (Türkçe'de Girne olarak bilinir) Burası Kıbrıs'ın ünlü tarihi şehri, tatilciler için bir cennettir. Altın kumlu plajlar ve masmavi sular, konuksever yerel halkın yanı sıra bu şehrin çekiciliğini tanımlıyor ve onu turistler arasında tercih edilen bir destinasyon haline getiriyor.

Girne aynı adı taşıyan dağların eteklerinde, deniz kenarında yer almaktadır. Buradaki kıyı manzaraları son derece etkileyici. Ilıman Akdeniz iklimi, nispeten sıcak kışlar ve kavurucu yazlar sağlar.

Dünyanın çeşitli yerlerinden gezginleri çeken turizmin başarısı, sayısız cazibe merkezi, muhteşem otel ve restoranların yanı sıra ekonomide önemli değişiklikleri de beraberinde getirdi. Bir zamanlar küçük bir kasaba olan Girne, günümüzde Akdeniz'de ünlü bir tatil beldesine dönüşmüştür.

Alsancak

Burası hem tatilcilerin hem de Kıbrıs'ı kalıcı evi yapmaya karar verenlerin ilgisini çeken bir şehir. Girne merkezinin 10 kilometre batısında yer almaktadır.

Alsancak, Kuzey Kıbrıs'ın geleneksel Kıbrıs atmosferi, nefes kesici manzaraları, dağ ve deniz manzarası, güzel villa ve apartmanları, popüler plajları, restoranları ve mağazalarıyla ünlüdür.

Buradaki altyapı iyi gelişmiştir ve bölge, Kuzey Kıbrıs'ta en çok aranan yatırım destinasyonlarından biri olma potansiyeline sahiptir. Alsancak, premium konutlardan orta sınıf dairelere ve bütçe dostu seçeneklere kadar geniş bir yelpazede gayrimenkul seçenekleri sunarak uygun fiyatlarıyla alıcıların ilgisini çekiyor.

Bir onceki slayt
Sonraki slayt
Bir onceki slayt
Sonraki slayt

Gazimağusa (Gazimağusa)

Türkçe'de Gazimağusa olarak bilinen Gazimağusa, iki bin yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Kuzey Kıbrıs'ın en büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Gazimağusa, geçmiş dönemlerde efsanevi Aslan Yürekli Richard'ın ikametgahı olarak hizmet vermiştir. Bugün, dünyanın dört bir yanından gezginleri kendine çeken hareketli bir turizm merkez üssü haline geldi. Ve bu övgüyü hak ediyor; Gazimağusa'da konaklama yapılmadan adanın kapsamlı bir şekilde keşfedilmesi tamamlanmış sayılmaz.

Bu Akdeniz kıyı kenti, zengin bir tarih dokusuna sahip olup, ziyaretçileri köklü mimari mücevherleriyle büyüleyerek, onu Kıbrıs'ın başlıca keşif destinasyonlarından biri haline getirmektedir.

Gazimağusa aynı zamanda muhteşem kumsalları, deniz tutkunları ve su sporları meraklıları için gerçek bir cennettir.

Esentepe

Akdeniz kıyısında hem yaşamak hem de dinlenmek için cennet gibi bir yer arıyorsanız Esentepe listenizin başında yer almalı. Bu büyüleyici bölge, büyüleyici panoramik manzarası, yumuşak kumlu plajları ve tertemiz, berrak deniz sularıyla duyulara ziyafet sunuyor.

Önünüzde açılan manzara, unutulmaz olmaktan başka bir şey değil; ışıltılı, bozulmamış Akdeniz suları ve büyüleyici plajlar. Esentepe, sakin ve konforlu bir kaçamak arayanların cenneti.

Korineum Golf & Beach Resort'un hemen yakınındaki gayrimenkuller oldukça rağbet görüyor ve bunun da iyi bir nedeni var. Ve göz ardı edilmemesi gereken, plajlar arasında bir mücevher olan, temizliği ve genişliğiyle bilinen ve onu bölgenin en iyi ve en erişilebilir ücretsiz plajlarından biri yapan Alagadi Kaplumbağa Plajı'dır.

Bir onceki slayt
Sonraki slayt
Bir onceki slayt
Sonraki slayt

Tatlısu

Tatlısu (Türkçe'den "tatlı su" anlamına gelir), Beşparmak Dağları'nın eteklerinde yer almakta olup hem dağlık hem de kıyı arazisini kapsamaktadır.

Bu büyüleyici köy, Kuzey Kıbrıs'ın en güzel koylarından bazıları olan muhteşem koylarıyla ünlüdür. Tatlısu'nun plajları ağırlıklı olarak çakıllı ve kayalıktır, ancak arabayla 10-15 dakika uzaklıktaki Kaplıca Plajı gibi keyifle gezebileceğiniz kumsallar da mevcuttur.

Tatlısu, huzur dolu bir dinlenme ve doğayla iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir cennet. Hayranlık uyandıran manzaraları herkesi büyülemenin bir yolunu buluyor ve tarih meraklıları, yeni maceralara olan susuzluklarını giderecek çok sayıda ilgi çekici yer bulacak.

Boğaz

İskele'nin sadece birkaç kilometre kuzeyindeki şirin bir sahil köyü olan Boğaz, turist teknelerinin sık sık geldiği deniz körfezinin büyüleyici manzarasını sunuyor. Kuzey Kıbrıs'ta otantik yaşam tarzını deneyimlemek isteyenler için mükemmel bir yer.

Boğaz, çok sayıda deniz ürünleri restoranının sıralandığı hareketli limanıyla tanınan, genellikle bir balıkçı kasabası olarak anılır. Taze balık ve deniz ürünleri almak için yerel pazarı ziyaret edebilir, daha sonra bunları yakındaki restoranlarda şefler tarafından ustalıkla hazırlatabilirsiniz.

Boğaz kıyı şeridi, apartmanlar, villalar, şehir evleri ve apartman daireleri gibi hem yeni hem de yerleşik mülkler dahil olmak üzere çeşitli gayrimenkul seçenekleriyle devam eden bir gelişmeye tanık oluyor. Bu komplekslerin tümü köklü bir altyapıya sahiptir.

Bir onceki slayt
Sonraki slayt
Kuzey Kıbrıs'ın en popüler 5 projesini telefonunuza alın
KUZEY KIBRIS'TA İSTEĞE BAĞLI 5 PROJEYE ULAŞIN
tr_TRTR